Grupa Nowy Styl - historia

krzesła biuroweFirma Nowy Styl narodziła się 28 maja 1992 roku, gdy dwaj bracia z podkarpackiego Krosna podjęli decyzję o założeniu rodzinnej firmy odpowiadającej za produkcję krzeseł. Początkowo przedsiębiorstwo nie miało imponującego rozmachu. Zatrudniało tylko siedem osób, a w jego ofercie znajdowały się trzy modele krzeseł. Bardzo szybko okazało się jednak, że firma ma ogromny potencjał, dla nikogo nie było więc zaskoczeniem to, że nie minęło wcale wiele czasu, a liczba zatrudnionych pracowników wzrosła do 100, a oferta została uzupełniona o kolejne 4 modele krzeseł.

Rozwój firmy skłonił też jej właścicieli do wynajęcia hangaru pobliskiego lotniska, a na tym wcale nie skończyły się przeobrażenia. W roku 1995 przedsiębiorstwo postanowiło po raz pierwszy spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Okazją do tego okazały się targi w Moskwie, na których pojawiło się 25 modeli krzeseł. Udział w zagranicznych imprezach targowych stał się zresztą od tego czasu często stosowaną praktyką. Przełomowych wydarzeń nie brakowało także w roku 1996, to bowiem właśnie wtedy firmowa oferta wzbogaciła się w cztery modele, które zostały w całości zaprojektowane i wykonane przez Nowy Styl. Pod koniec dwudziestego wieku silną pozycję firmy potwierdziła zaś sprzedaż milionowego krzesła. Dwudziesty pierwszy wiek to nie tylko wzrost sprzedaży, a co za tym idzie, również zatrudnienia. Nie mniej istotne jest to, że właściciele firmy zdecydowali się na powołanie do życia Fundacji imienia Janusza Korczaka. Jej celem jest wspieranie młodych i zdolnych osób z Podkarpacia, a sukces fundacji jest stawiany na równi z tymi, jakie osiąga sama firma. Tych ostatnich jest zresztą wcale niemało, firma przygotowywała bowiem między innymi krzesła, które znalazły się na wyposażeniu tych obiektów, które stały się areną Igrzysk Olimpijskich w Atenach.

W 2007 roku z sukcesem wyprodukowano krzesło o numerze 50 milionów. Nie wypuszczono go do regularnej sprzedaży, ale wystawiono na aukcji, z której dochód został przekazany na cele charytatywne. Oferta firmy rozrasta się zresztą systematycznie, a jedną z ciekawszych propozycji wydaje się być linia Stilistica pozwalająca na wyposażenie w spójnym stylu całego biura. Całkiem nieoczekiwanie, w ciągu nieco ponad dwudziestu lat rodzinny biznes przeobraził się w potężny koncern, który znany już jako Grupa Nowy Styl produkuje siedem milionów krzeseł w ciągu roku, posiada kilka zakładów produkcyjnych i może być dumny z tego, że rozwiązania sygnowane przez tę markę są znane na całym świecie. Szybki rozwój firmy pozwala również na wprowadzanie do oferty nowych marek, niezmiennie przyjmowanych z jednakową życzliwością.