Sztuka wyboru materiałów piśmienniczych

materiały piśmiennicze w biurzeBez względu na to, jaki przyrząd biurowy wybieramy, powinniśmy mieć na uwadze to, że nie może być to wybór przypadkowy. W pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na to, na ile dobrze leży on w naszej dłoni, zalecenie znajduje przy tym zastosowanie bez względu na to, czy zastanawiamy się nad zakupem pióra, czy też długopisu. Warto pomyśleć i o tym, jakie są nasze potrzeby i czego oczekujemy od dokonanego przez nas wyboru, tak pióro, jak i długopis mają bowiem nie tylko duże grono swoich zwolenników, ale także przeciwników. Osoby, które opowiadają się za zakupem pióra żelowego, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że stawia ono znacznie mniejszy opór podczas pisania. Nie można jednak zapominać o tym, że na papierach typu szorstkiego długopis z wkładem olejowym charakteryzuje się bez porównania lepszymi właściwościami. Ciekawym rozwiązaniem są też długopisy z końcówką fibrową, choć więc mamy do czynienia z rozwiązaniami stosunkowo nowymi, nie da się ukryć, że skupiają na sobie wiele uwagi.

Ich atutem jest wyjątkowa lekkość, dość miękkie zakończenie przyczynia się jednak do tego, że zbyt silne naciskanie na kartkę lub inne podłoże, może relatywnie szybko doprowadzić do ich deformacji. Podczas zakupu długopisu nie zaszkodzi również, jeśli zastanowimy się nad tym, czy ma być on zakończony skuwką, czy też jego unieruchomienie będzie możliwe dzięki naciśnięciu specjalnego przycisku. Niekiedy można też postawić na rozwiązanie, które tusz jest możliwy do starcia pod warunkiem, że wykorzystamy w tym celu specjalną gumkę.

artykuły biurowe w biurzeNie wolno nam też pomijać kwestii związanych z tym, jakiej ręki używamy do pisania. Wielu producentów bierze to pod uwagę podczas produkcji długopisów i piór, w ich ofercie nie brakuje więc rozwiązań dedykowanych. Producenci dostrzegają również rosnące zainteresowanie nabywców rozwiązaniami ekologicznym, dziś więc problemem nie jest już zakup długopisu wykonanego w całości z tych materiałów, które można bez trudu poddać recyklingowi. Największe znaczenie ma jednak wygoda użytkowania, warto więc zwrócić uwagę nie tylko na jakość materiałów, z których powstał długopis, ale również na jego funkcjonalność oraz precyzję wykonania. Owszem, wygląd materiałów piśmienniczych także nie pozostaje bez znaczenia zwłaszcza, że często wpływają one na wizerunek firmy. Trudno jednak nie zgodzić się z tym, że możemy mówić o nim jako o kwestii drugorzędnej. Decydując się na wybór pióra warto pamiętać też o stalówce i jej grubości. Tu stosowane są dość uniwersalne oznaczenia i tak stalówka z oznaczeniem F jest cienka, a ta z oznaczeniem M ma średnią grubość.